Restaurování archeologických nálezů
Bronzový náramek
Stav před konzervováním-restaurováním
Povrch bronzového náramku je pokryt zeminou a korozními produkty. Lokálním čištěním byla zjištěna souvislá vrstva ušlechtilé zelené patiny, kovem vlastním. Materiálem je slitina mědi (bronz), je odlita do dvoudílné formy s rytou výzdobou. Archeologický nález má dle RTG průzkumu plné kovové jádro bez defektů a trhlin.
Požadavky majitele, návrh na konzervování-restaurování
Uvedení bronzového náramku do stabilizovaného stavu a zachování ušlechtilé patiny tj. částečné odstranění vrstvy korozních produktů s následnou pasivací a konzervací.
Kompozitní projektily ze 14.století
Stav před konzervováním-restaurováním
Železné archeologické nálezy jsou pokryty zbytky půdy a korozních produktů. Na povrchu železných materiálů je patrný výskyt výkvětů korozních produktů. Měděné archeologické nálezy jsou pokryty zbytky půdy a pokrytý povrch hlínou nevykazuje výkvěty korozních produktů. Archeologické nálezy ze slitin olova jsou pokryty zbytky půdy a pokrytý povrch hlínou nevykazuje výkvěty korozních produktů. Tvar projektilů a šipek upřesnil RTG průzkum.
Požadavky majitele, návrh na konzervování-restaurování
Uvedení projektilů do stabilizovaného stavu a tj. částečné odstranění vrstvy korozních produktů s následnou pasivací a konzervací.
Uložení předmětů
Stav po konzervaci
Archeologické nálezy ve stavu po konzervaci jsou uloženy do lůžka z polylamu a následně do polyethylenové krabice s uzaviratelnými klipsy. Krabice je následně vybavena vysoušedlem, jehož velikost je dána velikostí objemu krabice, a indikátorem vlkosti.